Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 6000iE S ATS

Maximálny výkon: 5,5 kW

Menovitý výkon: 5 kW

Výstupné napätie: 230 V/50 Hz

Menovitý prúd: 23,9 A

Dostupnosť Na vyžiadanie
Kód: 12126
1 699 € 1 404 € bez DPH
Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 6000iE S ATS

Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 6000iE S ATS

 

 

 

Len pre individuálnych spotrebiteľov energie

Striedač-generátor KS 6000iES ATS má zabudovanú jednotku ATS a môže byť ovládaný manuálne alebo automaticky.

Otočný vypínač OFF-RUN na pravej strane generátora kombinuje palivový kohútik, vypínač pre vnútorný zdroj napájania 12 V a vypínač zapaľovania. Keď sa generátor nepoužíva, mal by zostať v polohe OFF, aby sa zabránilo vybitiu lítiovej batérie v generátore. Generátor sa dodáva s odpojeným akumulátorom a pri prvom spustení by mal byť pripojený pod ľavým bočným krytom. Hneď ako je generátor v prevádzke alebo je do elektrickej siete privedené napätie 230 V (bez ohľadu na polohu otočného prepínača), batéria sa dobíja pomocou vnútorného nabíjacieho modulu.

Pripojenie 230 u SIEŤOVÉHO NAPÁJANIA sa sleduje hneď, ako je otočný prepínač nastavený do polohy RUN (beží) a prepínač ATS SWITCH (prepínač ATS) je prepnutý do polohy ON (zapnutý). V prípade výpadku 230V SIEŤOVÉHO NAPÁJANIA riadiaca jednotka ATS spustí generátor a prepne jeho výstupnú zásuvku na modul meniča.

Systém KS 6000iES ATS má zásuvku CEE 230V 32A, ktorá sa prepína odlišne v závislosti od verzie generátora.

 

  

Zásuvka CEE 230V 32A je aktívna počas prevádzky elektrickej siete aj počas prevádzky generátora.

Zásuvka CEE 230V 32A napája rovnaký systém (IT, TN, TT) ako HLAVNÝ VSTUP pri prevádzke z HLAVNÉHO VSTUPU. Generátor musí byť uzemnený medeným káblom 6-10 mm² (v závislosti od miestnych predpisov) pre systémy TT a TN pripojením jeho uzemňovacej skrutky k tej istej uzemňovacej lište, kde je uzemnený HLAVNÝ VSTUP 230 V. Kontakt PE zásuvky je pripojený k uzemňovacej skrutke.

Zásuvka CEE 230V 32A po prepnutí napájania generátora napája iba sieť IT bez uzemneného nulového vodiča. Musia sa dodržiavať predpisy a ochranné opatrenia pre IT systém.

Toto vyhotovenie generátora možno použiť na ochranu spotrebičov, ktoré môžu pracovať v sieti TN aj v sieti IT. V automatickom režime nie je možné napájať celý dom!

Ak chcete napájať jednotlivé spotrebiče alebo skupiny spotrebičov (dom, kancelária atď.) v systéme TN s uzemneným nulovým vodičom v automatickom režime, odporúčame použiť generátor KS 6000iE S ATS verzia 2.

 

Odmietnutie zodpovednosti:

Tento návod možno považovať len za odporúčanie, je ilustratívny a musí sa prispôsobiť presným okolnostiam a podmienkam na mieste inštalácie. Skutočnú inštaláciu by mal vykonať autorizovaný elektrikár a v súlade so všetkými miestne platnými normami a predpismi. Za nesprávnu inštaláciu a jej dôsledky sa nepreberá žiadna zodpovednosť.

 

SPRÁVNA SÍNUSOIDA

Zabudovaná elektronická jednotka s mikroprocesorovým riadením riadi prevádzku generátora a poskytuje stabilné výstupné napätie 230 V 50 Hz so sínusovým priebehom, ktoré je vhodné na spoľahlivú prevádzku citlivej elektroniky.

 

SPOĽAHLIVÝ MOTOR

Spoľahlivý motor značky K&S sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu, dlhou a stabilnou prevádzkou a spĺňa všetky európske normy kvality vrátane EURO V.

 

EFEKTÍVNY REŽIM

ÚSPORNÝ REŽIM znižuje spotrebu paliva až o 50 % pri nízkom zaťažení vďaka nižším otáčkam motora. 

 

 

ZABUDOVANÝ SYSTÉM ATS

Generátor je vybavený vnútornou jednotkou ATS. Jednotka ATS monitoruje napätie hlavného napájania, v prípade výpadku napájania spúšťa generátor a prepína záťaž, ktorá má byť napájaná generátorom. Po návrate AT
S prepne späť na hlavné napájanie a zastaví generátor. 

 

ERGONOMICKÝ OVLÁDACÍ PANEL

Ergonomický ovládací panel je vybavený LED displejom, prepínačom ECO režimu a tlačidlom RESET na resetovanie elektronickej ochrany proti preťaženiu spustenej v module meniča a obnovenie napájania. Hlavné parametre sú riadené mikroprocesorom. Ochrana proti nízkej hladine oleja zastaví generátor, keď je v motore príliš málo oleja.

 

NÍZKA HLADINA HLUKU

Kryt proti hluku zaručuje minimálnu hladinu hluku (70 dB Lpa 7 m), pohodlné používanie a pohodlnú prepravu.

 

 

VYSOKOKVALITNÝ ALTERNÁTOR

Invertorové generátory Könner & Söhnen majú vysokokvalitný bezkartáčový alternátor so 100 % medeným vinutím. Spoľahlivý a kompaktný alternátor je inštalovaný na permanentných magnetoch, v plastovom kryte a vydrží maximálne zaťaženie bez poškodenia, čo zaručuje dlhodobú spoľahlivú prevádzku generátora.

 

 

SADA PREVÁDZKY

Invertorové generátory Könner & Söhnen sú vybavené prepravným systémom na pohodlný presun. Dve kolieska a rukoväť, ktorá sa zdvihne, keď je generátor v pohybe, zabezpečujú pohodlnú prepravu a mobilitu zariadenia. 

 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Invertorové elektrocentrály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 43.4 kg
Použitie: Len pre individuálnych spotrebiteľov energie
Maximálny výkon: 5,5 kW
Menovitý výkon: 5 kW
Výstupné napätie: 230 V
Menovitý prúd: 23,9 A
Frekvencia: 50 Hz
Zásuvky: 1 x CEE 230 V 32 A
Štart: manuálne/elektrický/auto
Objem palivovej nádrže: 11 l
LED displej: Napětí, frekvence, pracovní doba
Hladina hluku Lpa (7 m)/Lwa, dB: 70/95
Model motora: KS 240i
Zdvihový objem: 223 cm3
Typ motora: Benzínový, jednovalcový, štvortaktný, vzduchom chladený
Výkon motora: 7,5 hp
Paralelná zásuvka generátora: ne
Výstup pre ATS: Zabudovaný systém ATS
Objem kľukovej skrine: 0,7 l
Akumulátor: 1,6 Ah
Hrubé rozmery (D*Š*V): 640х425х600 mm
Čistá hmotnosť: 40 kg
Hrubá hmotnosť: 43,4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: