Könner & Söhnen Naftová elektrocentrála KS 18-1DE-G

Maximálny výkon: 17,6 kVA

Menovitý výkon: 16 kVA

Výstupné napätie: 230 V

Menovitý prúd: 76,52 A

 

Dostupnosť Na vyžiadanie
Kód: 11946
12 461 € 10 298 € bez DPH
Könner & Söhnen Naftová elektrocentrála KS 18-1DE-G

Könner & Söhnen Naftová elektrocentrála KS 18-1DE-G

 

 

Jednofázový dieselový generátor KS 18-1DE-G radu HEAVY DUTY nemeckej značky "Könner & Söhnen" je spoľahlivý generátor elektrickej energie s maximálnym výkonom 17,6 kVA.

Elektrocentrála je vybavená pomalobežným, kvapalinou chladeným štvorvalcovým motorom Deutz. Nemecká spoločnosť Deutz už 150 rokov vyrába dieselové motory (aj pre motorové vozidlá a poľnohospodárske stroje), ktoré sa vyznačujú najmodernejšími technológiami a materiálmi, vysokou kvalitou, spoľahlivosťou, bezporuchovou prevádzkou a dlhou životnosťou. Motory Deutz vykazujú vynikajúci výkon aj v tých najnáročnejších podmienkach a vydržia najvyššie zaťaženie bez toho, aby sa znížila ich životnosť. Okrem toho je dieselový generátor KS 18-1DE-G vybavený bezkartáčovým alternátorom s automatickým regulátorom napätia, predhrievačom na použitie v chladnom počasí, 55-litrovou palivovou nádržou, ktorá umožňuje až 17 hodín autonómnej prevádzky bez doplnenia paliva (spotreba paliva je 3,3 litra za hodinu pri priemernom zaťažení 50 %), prípojkou na automatický systém štart-stop a proti vandalizmu odolnou, zvukotesnou skriňou do každého počasia s galvanickou antikoróznou vrstvou.

Vďaka vlastnému vývoju a dodržiavaniu požiadaviek spoločnosti Könner & Söhnen majú všetky pohonné jednotky výkonovú rezervu nad rámec stanovených špecifikácií.

Výkonný dieselový generátor KS 18-1DE-G je profesionálna jednotka s pokročilou technológiou, ktorá sa ľahko ovláda a je rovnako vhodná na napájanie jednofázových spotrebičov. Chránené zásuvky a pripojovacie svorky zabezpečujú pohodlné pripojenie spotrebičov a všestranné využitie generátora.

Dieselové generátory Könner & Söhnen spĺňajú všetky požiadavky na núdzové napájanie a zabezpečujú trvalé napájanie obytných a malých komerčných budov.

 

SPOĽAHLIVÝ NÍZKOOTÁČKOVÝ (POMALOBEŽNÝ) MOTOR DEUTZ
Najnovší nízkootáčkový motor Deutz (1500 ot./min.) zabezpečuje optimálny výkon a úsporu paliva a má dlhú životnosť, vďaka čomu patria elektrické generátory tejto nemeckej značky medzi cenovo najvýhodnejšie stroje. Elektronická regulácia otáčok motora, t. j. počítačový automatický regulátor otáčok motora, ktorý rýchlo reaguje na zmeny zaťaženia, zlepšuje kvalitu elektrickej energie vyrábanej elektrárňou a zabezpečuje stabilnú frekvenciu 50 Hz.

 

 

 

VODOU CHLADENÝ MOTOR

Vodné chladenie motora zabezpečuje spoľahlivú prevádzku jednotky a zabraňuje predčasnému zlyhaniu motora. Účinné chladenie motora umožňuje pohonnej jednotke pracovať aj pri vysokých teplotách okolia.

 

FUNKCIA PREDHRIEVANIA

Predhrievanie motora uľahčuje štartovanie Powerstation aj pri teplotách pod bodom mrazu počas chladného obdobia. Systém automaticky predhrieva vodný plášť motora na požadovanú teplotu a udržiava teplotu motora pre ľahké štartovanie za každého počasia.

 

 

DIGITÁLNE OVLÁDANIE

Všetky funkcie sú ovládané pokročilou digitálnou multifunkčnou riadiacou jednotkou. Riadiaca jednotka umožňuje sledovanie všetkých prevádzkových ukazovateľov elektrárne, pohodlné možnosti nastavenia štartovania a prevádzky elektrárne, sledovanie stavu batérie, otáčok motora a dávky paliva prispôsobenej zaťaženiu a ochranu proti prehriatiu a nízkej hladine oleja. Taktiež hlási potenciálne poruchy a upozorňuje na nadchádzajúce údržbárske práce.

KRYT ODOLNÝ VOČI VANDALIZMU A ZVUKOTESNÝ
Vysokokvalitný zvukotesný kryt poskytuje výrazné zníženie hluku a zlepšenie distribúcie tepla počas prevádzky jednotky a zároveň chráni zariadenie pred vniknutím vlhkosti a kondenzácie, poveternostnými vplyvmi a neoprávnenou manipuláciou. Vďaka relatívne kompaktným rozmerom možno elektráreň inštalovať priestorovo úsporným spôsobom. Antikorózny práškový náter prispieva k dlhšej životnosti jednotky.

Pomalobežný motor je namontovaný na tlmičoch vibrácií, čo umožňuje tichú prevádzku a znižuje zaťaženie základov.

Napájacia jednotka má núdzový vypínač, ktorý možno použiť na rýchle zastavenie motora v núdzovej situácii.

 

 

JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA
Otvory v kryte pre prepravné pomôcky výrazne uľahčujú nakladanie, prepravu a inštaláciu jednotky. Široké výklopné dvere na oboch stranách skrine umožňujú voľný prístup k častiam jednotky na jednoduchú údržbu základných komponentov dieselgenerátora.

 

 

Všetky generátory energie spoločnosti Könner & Söhnen sú podrobené prísnym testom a vyznačujú sa vysokým výkonom a účinnosťou.

Dodatočné parametre

Kategória: Naftové
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 855 kg
Maximálny výkon 230 V: 17,6 kVA
Menovitý výkon 230 V: 16 kVA
Výstupné napätie: 230 V
Menovitý prúd: 76,52 A
Objem motora: 3170 cm3
objem nádrže: 55 l
Kapacita olejovej nádrže: 5,5 l
Kapacita nádrže na chladiacu kvapalinu: 10 l
Značka motora: Deutz
Model motora: YSD490D
Typ motora: štvorvalcový vznetový motor, štvortaktný, vodou chladený
Čisté rozmery: 2160 х 950 х 1250 mm
Hrubé rozmery: 2190 х 980 х 1270 mm
Hrubá hmotnosť: 852 kg
Čistá hmotnosť: 855 kg
Hladina hluku dB: 72/97 dB
Spotreba paliva pri 50 % zaťažení: 3,3 l/h
Čas prevádzky pri 50 % zaťažení: 17 h
Otáčky motora: 1500 ot/min
Štartér: Elektrické
Regulácia napätia: elektronické - AVR
Alternátor: Typ Stamford, synchrónny, bezkefkový so samobudením
Funkcia predhrievania: ano
Trieda ochrany: IP54

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: