Uzemňovacia tyč 150 cm + 5 m drôtu na uzemnenie elektrárne

Značka: Hahn & Sohn

Súprava je pripravená na rýchle uzemnenie elektrárne. Súprava obsahuje 150 cm uzemňovaciu tyč + 5 m uzemňovacieho drôtu s káblovým okom.

Uzemňovacia tyč je určená na bezpečné odvádzanie elektrického výboja do vodivých vrstiev zeme. V porovnaní s kruhovou tyčou rovnakej dĺžky má väčšiu kontaktnú plochu, čo zvyšuje jej účinnosť. Táto uzemňovacia tyč obsahuje aj pripojovaciu svorku, ktorá umožňuje flexibilné pripojenie pásky alebo drôtu bleskozvodu, a to priebežne aj vertikálne.

Dostupnosť Skladom na dodanie IHNEĎ (8 ks)
Kód: 96589
32 € 26 € bez DPH
Uzemňovacia tyč 150 cm + 5 m drôtu na uzemnenie elektrárne
Značka: Hahn & Sohn

Ako urobiť uzemnenie?

Vyberte vhodné miesto. Miesto by malo byť dobre zvolené tak, aby bolo čo najbližšie k elektrickému zariadeniu, ktoré chcete uzemniť. Uzemňovacia tyč sa bude zasúvať do zeme, preto musíte pripraviť zem. Odstráňte všetky kamene, korene alebo iné prekážky, ktoré by mohli sťažiť vloženie kolíka.

Do pripraveného miesta v zemi vložte a zatlčte zemniaci kolík. Kolík by mal byť zasunutý čo najhlbšie, aby bol v tesnom kontakte s vlhkou pôdou. Zemný kolík by mal byť orientovaný tak, aby vodič smeroval nahor a bol pevne ukotvený v zemi.

Vodič pripojte k uzemňovaciemu kolíku, ktorý bude slúžiť na zavedenie elektrického výboja do zeme. Vodič by mal byť spojený so zemniacim kolíkom vhodnou svorkou alebo iným spojovacím zariadením.

Kontrola uzemnenia: Uistite sa, že uzemnenie je vykonané správne, vykonaním merania odporu uzemnenia. Odpor by mal byť nízky, aby sa zabezpečila rýchla a spoľahlivá cesta elektrického výboja do zeme.

Pri použití uzemňovacej tyče je dôležité dodržiavať bezpečnostné postupy a miestne predpisy. Ak máte pochybnosti o tom, ako správne vykonať uzemnenie, neváhajte sa poradiť s odborníkom, napríklad s elektrikárom alebo inžinierom, ktorý vás prevedie správnym postupom uzemnenia pre vašu konkrétnu situáciu. Nesprávne uzemnenie môže byť nebezpečné a spôsobiť úraz elektrickým prúdom alebo požiar.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: