Könner & Söhnen Generátor jednosmerného prúdu KS 48V-DC

Prevádzkové napätie: 78 - 54 V

Prúd (max.): 70 A

Štartovanie: automatické, manuálne/externé

Dostupnosť Skladom (3 ks)
Kód: 11937
1 522 € 1 258 € bez DPH
Könner & Söhnen Generátor jednosmerného prúdu KS 48V-DC

Könner & Söhnen Generátor jednosmerného prúdu KS 48V-DC

Generátor jednosmerného prúdu KS 48V-DC od spoločnosti "Könner & Söhnen" je určený ako záložná nabíjačka batérií na nabíjanie batérií 48-54 V. Generátor je vhodný na nabíjanie batérií používaných vo fotovoltaických systémoch, veterných turbínach, systémoch UPS, komunikačných systémoch atď.

GENERÁTOR 48 V DC SA VYZNAČUJE TÝMITO VLASTNOSŤAMI:

 • Maximálny možný výkon
  Ide o efektívnejší spôsob nabíjania vzhľadom na konverziu energie a súvisiace straty energie.
 • Vysoký nabíjací výkon v kompaktnej veľkosti
  Vysoký nabíjací výkon v malej veľkosti generátora - konštrukcia generátora je podobná konštrukcii invertorového generátora so všetkými výhodami. Vyžaduje 3 až 5-krát menej miesta v porovnaní s bežným generátorom na striedavý prúd 230 V a výkonnú nabíjačku, ktorá mení striedavé napätie na jednosmerné napätie potrebné na nabíjanie batérie. Generátor je vybavený prepravnou súpravou pre.
 • Bezpečné používanie
  Generátor pracuje v bezpečnom rozsahu veľmi nízkeho napätia (pod 60 V DC), kde sa nevyžaduje uzemnenie generátora ani ochrana proti náhodnému dotyku.
 • Ekonomická efektívnosť
  Zvýšená účinnosť generátora vďaka odstráneniu zbytočných prestavieb a skutočnosti, že otáčky motora sú riadené podľa požadovaného výkonu, vedie k nižším nákladom na palivo v porovnaní s tradičnými metódami využívajúcimi 230V alternátory a následné prestavby.
 • Jednoduché používanie
  Generátor je pripojený priamo k batérii, čo uľahčuje jeho používanie. Funkcia externého ovládania prostredníctvom bezpotenciálových kontaktov uľahčuje integráciu generátora do existujúcich energetických systémov.

Prevádzkový rozsah napätia batérie by mal zodpovedať prevádzkovému rozsahu generátora. Vďaka zabudovanej riadiacej jednotke generátor v režime AUTO neustále monitoruje napätie batérie a automaticky začne nabíjať batériu, keď jej napätie klesne na 48 V alebo menej. Oneskorenie spínania je približne 5 sekúnd. Keď napätie batérie dosiahne 53,5-54 V a nabíjací prúd 20 A, generátor sa do 30 sekúnd vypne. Okrem režimu AUTO má generátor aj režim EXTERNAL, ktorý výrazne rozširuje možnosti použitia generátora. V tomto režime sa generátor ovláda externe pomocou bezpotenciálových kontaktov. Môžu to byť napríklad programovateľné "suché kontakty" meniča alebo iných zariadení, čo umožňuje integrovať generátor do rôznych systémov.

Generátor KS 48V-DC DC je vybavený transportnými kolieskami a rukoväťou na prenášanie, ktoré umožňujú jednoduchú manipuláciu a uľahčujú mobilné použitie. Generátor možno napríklad použiť ako záložný zdroj energie pre batérie mobilných komunikačných základňových staníc.

Spoľahlivý motor Könner & Söhnen spĺňa všetky európske normy kvality vrátane emisnej normy EURO 5.

Vysokokvalitný alternátor s medeným vinutím a firemný motor umožňujú bezproblémovú a dlhodobú prevádzku.

 

KS 48V-DC má tieto vlastnosti:

 • Vďaka zabudovanej riadiacej jednotke generátor neustále monitoruje napätie batérie v režime AUTO a pri poklese napätia automaticky spustí nabíjanie batérie.
 • Spoľahlivý motor K&S sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu, zaručuje trvanlivú a stabilnú prevádzku a spĺňa emisnú normu EURO 5.
 • Zobrazenie všetkých indikátorov prevádzkového stavu: indikátor nízkej hladiny oleja, ochrana proti preťaženiu a skratu, palivomer.
 • Zobrazenie všetkých indikátorov prevádzkového stavu: indikátor nízkej hladiny oleja, ochrana proti preťaženiu a skratu, palivomer.
 • KS 48V-DC je vybavený prepravnou súpravou (sklopná rukoväť a kolieska) na jednoduchú prepravu a rozšírený rozsah použitia.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Bateriové stanice
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 38 kg
Pracovné napätie: 48-54 V
Prúd (maximálny): 70 A
Štartér: automatické, manuálne/externé
Model motora: Könner&Söhnen KS 240
Typ motora: Benzín, 4-taktný, vzduchom chladený
Objem motora: 223 cm3
Výkon motora: 16 HP
Palivo: benzín s oktánovým číslom 90-95
Objem palivovej nádrže: 12,5 l
Kapacita olejovej nádrže: 0,6 l
Hladina zvuku Lpa (7 m)/Lwa: 70/95 dB
Rozmery (d x š x v), mm: 510 х 525 х 310
Čistá hmotnosť: 36,5 kg
Hrubá hmotnosť: 38 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: