Dimplex VFE 50 Akumulačné kamna 5 kW

Značka: Dimplex

Najnovšia generácia akumulačných kachlí s integrovaným regulátorom izbovej teploty a regulátorom nabíjania

 • inteligentný regulátor izbovej teploty a nabíjania
 • Inovatívny kapacitný LCD displej s funkciou zoomu
 • individuálne operačné koncepcie pre každú cieľovú skupinu
Dostupnosť Skladom (6 ks)
Kód: 5238
1 529 € 1 264 € bez DPH
Dimplex VFE 50 Akumulačné kamna 5 kW
Značka: Dimplex

Dimplex VFE 50 Akumulačné kamna 4 kW

Kamna VFE predstavujú vykurovanie budúcnosti - nadčasový dizajn, udržateľná výroba a ekologická prevádzka. Elektrické akumulačné kachle sú pripravené na variabilné tarify zaťaženia a modely nabíjania a sú ideálne vybavené pre požiadavky inteligentných sietí na energetický prechod.

V prípade VFE to predovšetkým znamená, že systém skladovania tepla nie je určený len na skladovanie tepla v noci, ale môže sa prispôsobiť dodávateľom energie, ktorí majú v súčasnosti nestabilné siete v dôsledku výroby energie z obnoviteľných zdrojov. VFE teda uskladňuje teplo vždy, keď je v sieti dostatok lacnej energie - to sa môže stať v noci, ale môže sa to stať aj počas dňa uprostred leta v prípade dodávateľov elektrickej energie, ktorí získavajú väčšinu svojej elektrickej energie z fotovoltických systémov. Týmto spôsobom ohrievate udržateľnú a ekologickú elektrinu prispôsobenú podmienkam prírodných zdrojov energie.

Akumulačné kamna VFE sú udržateľné už počas výroby: na výrobu našich moderných zásobníkov tepla používame najmä prírodné suroviny, ako je sľudová bridlica alebo minerálny oxid železitý, a aj ostatné materiály sú 100 % nezávadné. Sľudová bridlica je minerál, ktorý dokáže veľmi dobre akumulovať teplo a vďaka svojmu krásnemu kamennému vzhľadu sa okrem vykurovacích telies používa aj ako podlahová krytina.

Dizajn VFE je čerešničkou na torte. Na rozdiel od starších akumulátorov tepla Quantum zaujme čistými, elegantnými líniami, ktoré sa hodia do každého interiéru a premenia akumulátor tepla z nevyhnutného spotrebiča na dizajnový prvok každej miestnosti.. 

Z technického hľadiska je VFE najpokročilejší zo všetkých zásobníkových ohrievačov: vylepšená schopnosť zadržiavať teplo poskytuje teplo ešte efektívnejšie. Okrem toho sa VFE dá flexibilne používať v systémoch s inteligentnými koncepciami regulácie aj ako súčasť existujúcich systémov, pretože vďaka spätne kompatibilnej technológii sa dá pripojiť aj k existujúcim systémom zásobníkového vykurovania. VFE je vhodný aj do málo využívaných miestností, ako je napríklad rekreačný byt, a dá sa presne nastaviť. 

Pokročilú technológiu VFE dopĺňa kapacitný ovládací displej, ktorý sa zapne, keď sa k nemu priblížite, a po krátkom čase sa opäť vypne, keď sa nepoužíva. To znamená, že v tme vás nebude rušiť osvetlenie displeja. K dispozícii sú dva rôzne režimy zobrazenia: v základnom režime nastavíte cieľovú teplotu v miestnosti pomocou tlačidiel so šípkami. V režime "Iné nastavenia" môžete naprogramovať zásobníkový ohrievač: tu môžete nastaviť denný a týždenný program, ako aj predvoľby pre obdobie dovolenky. Môžete tiež aktivovať funkciu, ktorá automaticky vypne zásobníkový ohrievač, keď je v miestnosti otvorené okno..

Okrem toho je pre inštalatérov k dispozícii špeciálny prevádzkový režim, v ktorom môžu vykonávať nastavenia systému VFE a vykonávať údržbu a odstraňovanie problémov.

 

Prehľad VFE:

 • Inovácie v oblasti akumulácie tepla s inteligentnými, integrovanými koncepciami riadenia pre použitie v existujúcich systémoch a zariadeniach pre budúce požiadavky.
 • Sofistikovaný koncept ovládania pre každú cieľovú skupinu
 • Kapacitný displej s funkciou priblíženia, zobrazenie len počas prevádzky
 • Jednoduché nastavenie jednotky
 • Integrovaný regulátor izbovej teploty s dennými a týždennými programami pre komfort a reverzibilné nastavenie izbovej teploty.
 • Integrované samoučiace sa automatické nabíjanie (v automatickom režime môžete určiť požadovanú úroveň nabíjania aj v závislosti od teploty v miestnosti) pre systémy bez centrálneho riadenia nabíjania.
 • Úplná kompatibilita so staršími inštaláciami jednotiek a riadiacimi signálmi AC (systémy ED) a DC
 • K dispozícii sú rôzne verzie (2 - 7 kW) podľa veľkosti miestnosti

 

Ďalšie informácie:

 • Bežnú prevádzku a ovládanie možno realizovať pomocou existujúcich komponentov, čo uľahčuje integráciu do náhradných systémov prostredníctvom voliteľného pripojenia k externému centrálnemu ovládaniu a/alebo izbovému termostatu..
 • Ideálne na renováciu: spätná kompatibilita vďaka univerzálnemu regulátoru nabíjania, ktorý dokáže spracovať striedavý aj jednosmerný signál.
 • Práškovo lakovaná biela (RAL 9016), svetlosivá (RAL 7035) mriežka.
 • Plný rozsah VFE 20/30/40/50/60/70 s menovitým výkonom 2/3/4/5/6/7 kW
 • Trieda ochrany IP21, napájacie napätie 3/N/PE~400V, 50Hz

 

Možnosti nastavenia VFE (výber)

 • Nabíjanie riadené počasím: úroveň nabíjania je prednastavená centrálnou riadiacou jednotkou v závislosti od vonkajšej teploty v spojení s prednastavením používateľa.
 • Manuálne zníženie nabíjania: ak je k dispozícii centrálna regulácia nabíjania, úroveň nabíjania možno manuálne upraviť v 10 % krokoch pre miestnosti, kde je potrebné menej tepla, napr. spálne.
 • Nabíjanie v závislosti od teploty v miestnosti: úroveň nabíjania sa automaticky určuje a upravuje v závislosti od teploty v miestnosti v kombinácii s používateľskými predvoľbami.
 • Tepelný výkon: teplota v miestnosti je štandardne riadená regulátorom teploty v miestnosti integrovaným v ohrievači. V prípade potreby je možné pripojiť externý regulátor izbovej teploty (nie je súčasťou dodávky). Konfigurácia oboch variantov sa vykonáva pomocou inštalačného programu. Akumulátor tepla potom uvoľňuje teplo tak, aby sa udržiavala požadovaná teplota v miestnosti.
 • Týždenný program s časovačom: Nastavte komfortný a úsporný režim v závislosti od času. V komfortnom režime je možné nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti. V úspornom režime sa teplota v miestnosti nastavená pre komfortný režim automaticky zníži.
 • Detekcia otvoreného okna: vykurovanie miestnosti zistí, či sa energia nespotrebúva zbytočne kvôli otvorenému oknu. Ak sa tak stane, jednotka sa automaticky prepne do režimu ochrany proti mrazu.
 • Adaptívny štart: Nastavená teplota v miestnosti sa dosiahne presne pri spustení komfortného režimu. Taktiež sa skôr prepne späť do reverzného režimu, čím sa šetrí energia.

Dodatočné parametre

Kategória: Vyhrievanie
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 281 kg
Výkon: 5 kW
Rozměry: 1072 x 664 x 250 mm
Barva: bílá
Hmotnost: 281 kg
Tepelná kapacita: 40 kWh
Počet akumulačních cihel: 15
Vodič akumulace: 3/N/PE ~ 400 V. 50 Hz
Vodič řízení: 1/N/PE ~ 230 V, 50 Hz
Třída ochrany: IP 21

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: