Invertorová elektrocentrála Honda EU10I

Značka: Honda

Nízka hmotnosť a kompaktné rozmery skrývajú technológiu "High-Tech" invertora, ktorá umožňuje "kufríku" s hmotnosťou približne 13 kg vyrábať 230 V / 50 Hz v najvyššej možnej kvalite a s výkonom 1 KW.

 

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kód: H3888
1 538 € –29 % 1 079 € 892 € bez DPH
Invertorová elektrocentrála Honda EU10I
Značka: Honda
eu10i 1
Doprava zadarmo 1 538 € –29 %

Invertorová elektrocentrála Honda EU10i

Honda EU 10i - model, jednofázové pohonné jednotky s invertorom. Patentovaná technológia meniča umožnila spoločnosti Honda vyrobiť kompaktný a ľahký generátor s malými rozmermi, ale vysokým výkonom s vyladeným a stabilným priebehom výstupného napätia pomocou presnej elektroniky. Výkonný alternátor poháňa ľahko štartujúci štvortaktný motor GXH 50. Všetko je elegantne "zabalené" do atraktívneho, zvukotesného dizajnu kapotáže.  

 

OD VŔTAČKY PO ZÁHRADNÚ PÁRTY

Tento malý, ľahký a dokonale odhlučnený benzínový generátor striedavého prúdu je svojím výkonom a kvalitou výstupného napätia určený predovšetkým na napájanie malých spotrebičov, ako sú osvetlenie, ručné elektrické náradie, monitory, počítače, kamerové systémy alebo zariadenia s veľmi citlivou elektronikou. Vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je vhodný do mobilných dielní, opravárenských, meracích alebo monitorovacích vozidiel pre prácu v teréne, ako aj na napájanie rôznych spotrebičov v záhrade, dielni, v dome alebo na chate, na lodi alebo v karavane. Celá jednotka je uložená v plastovom "kufríku" s pružnými silentblokmi a celá napájacia jednotka je postavená na pružných gumových nožičkách. Motor je riadený elektronickou riadiacou jednotkou, ktorá presne dávkuje výkon motora v závislosti od spotreby energie. Tým sa výrazne znižuje spotreba paliva a hladina hluku. Na druhej strane sa výrazne predlžuje prevádzkový čas na jedno doplnenie paliva a životnosť pohonnej jednotky. Elektrocentrála poskytuje aj jednosmerné napätie 12 V na nabíjanie autobatérií. Na tento účel je potrebné zakúpiť špeciálny nabíjací kábel. Ovládanie generátora je veľmi jednoduché a ľahké. Na ovládacom paneli nájdete okrem jednej zásuvky Schuko (16 A 230 V) aj zásuvku na 12 V, 8,3 A s tepelnou poistkou, kontrolku chodu (zelená) a mazania (červená), kontrolku preťaženia (červená) a prepínač režimu automatického riadenia motora ECO-THROTTLE. Stačí naplniť nádrž, umiestniť agregát na rovný povrch, naštartovať zatiahnutím za ručnú štartovaciu rukoväť, počkať niekoľko sekúnd, kým sa motor usadí, a zapojiť napájaný spotrebič do príslušnej zásuvky. Generátor spĺňa všetky požiadavky na elektrickú bezpečnosť a je vybavený ochrannými prvkami, ako je ochrana proti úniku oleja z motora a ochrana proti preťaženiu alternátora. V prípade preťaženia agregátu sa aktivuje červená kontrolka preťaženia na ovládacom paneli a elektrický výstup sa automaticky odpojí pri nepretržitom chode motora. Stačí odpojiť spotrebič, vypnúť motor a po niekoľkých sekundách motor opäť naštartovať. Riadiaca jednotka sa "resetuje" a všetko je opäť v poriadku. Nepoužívajte spotrebič, ktorý preťažil výkonovú jednotku, a používajte spotrebič s príkonom zodpovedajúcim príkonu výkonovej jednotky. Je však možné pripojiť dve rovnaké napájacie jednotky EU10i pomocou špeciálneho kábla a zdvojnásobiť tak možný príkon. Konštrukcia "puzdra" je dostatočne robustná a pevná, aby sa nedeformovala a spoľahlivo tlmila vibrácie motora na podložke. Tým sa znižuje hlučnosť elektrického náradia a práca je príjemnejšia. Údržba elektrického náradia je pomerne jednoduchá a spočíva v základnej údržbe benzínového motora.

 

Model motora GXH 50
Technológia riadenia elektrického výkonu Invertor
Výkonová kategória (HP) 1,32/1,79 (6000)
Ochrana IP 23
Spotreba paliva 0,53 - 0,26
Striedavý 3f./1f. istič - / ano
Objem motorového oleja (l) 0,25
Poistka DC Ano
Objem palivovej nádrže (l) 2,1
Olejový snímač Ano
Garantovaná hladina hluku dB(A) 83 - 87
Voltmeter -
Suchá hmotnosť (kg) 13
Počítadlo motohodín Voliteľné príslušenstvo
Chladenie Vzduch
Podvozok Ne
Zapaľovanie Bezkontaktný tranzistor
Vonkajšie rozmery D x Š x V (mm) 450 x 240 x 380
Maximálny/prevádzkový výkon (kVA) 1,0 / 0,9
Výstupné napätie/frekvencia 230 / 50
Vliv cosф 1
Výstupný prúd 3ph./1ph. (A) - / 3,9
Stabilita napätia/frekvencie (%/Hz) 1 / 0,1
Napätie DC (V) 12
Dĺžka záručnej doby 5 Years
Jednosmerný prúd (A) 8
Typ motora Benzin
Spúšťanie 3

 

Návod na použitie

 

Dodatočné parametre

Kategória: Invertorové elektrocentrály
Hmotnosť: 13 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: