Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 4000iE S ATS Verzia 2

Maximálny výkon: 4 kW

Menovitý výkon: 3,5 kW

Výstupné napätie: 230 V/50 Hz

Menovitý prúd: 17,4 A

Dostupnosť Na vyžiadanie
Kód: 12159
1 299 € 1 074 € bez DPH
Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 4000iE S ATS Verzia 2

Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 4000iE S ATS Verzia 2

 

 

 

 

Pre individuálnych spotrebiteľov energie alebo pre zásobovanie domácností energiou.

Meničový generátor KS 4000iE S ATS má zabudovanú jednotku ATS a môže byť prevádzkovaný manuálne alebo automaticky.

Otočný vypínač OFF-RUN na pravej strane generátora kombinuje palivový kohútik, vypínač pre vnútorné napájanie 12 V a vypínač zapaľovania. Keď sa generátor nepoužíva, mal by zostať v polohe OFF, aby sa zabránilo vybitiu lítiovej batérie v generátore. Generátor sa dodáva s odpojeným akumulátorom a pri prvom spustení by mal byť pripojený pod ľavým bočným krytom. Hneď ako je generátor v prevádzke alebo je do elektrickej siete privedené napätie 230 V (bez ohľadu na polohu otočného prepínača), batéria sa dobíja pomocou vnútorného nabíjacieho modulu.

Pripojenie 230 V k sieťovému napájaniu sa sleduje, keď je otočný prepínač nastavený do polohy RUN a prepínač ATS SWITCH je prepnutý do polohy ON. V prípade výpadku 230V SIEŤOVÉHO NAPÁJANIA riadiaca jednotka ATS spustí generátor a prepne jeho výstupné 230V zásuvky na modul meniča.

KS 4000iE S ATS má 2 x 230V zásuvky, ktoré sa prepínajú rôzne v závislosti od verzie generátora.

 

Pre individuálnych spotrebiteľov energie alebo pre zásobovanie domácností energiou.

  

 

Pravá zásuvka 230 V je aktívna pri prevádzke z elektrickej siete aj pri prevádzke z generátora.

Pravá zásuvka 230 V je rovnakého systému (IT, TN, TT) ako zásuvka SIEŤOVÉHO NAPÁJANIA 230 V pri prevádzke zo SIEŤOVÉHO NAPÁJANIA. Generátor musí byť uzemnený medeným káblom s prierezom 6-10 mm² (v závislosti od miestnych predpisov) pre systémy TT a TN pripojením jeho uzemňovacej skrutky k tej istej uzemňovacej lište, kde je uzemnené napájanie SIEŤOVÉ NAPÁJANIA 230 V.

Ľavá zásuvka je pripojená k výstupu modulu meniča tak, že jej nulový vodič je vyvedený von a je aktívny len vtedy, keď je generátor v chode. To umožňuje v prípade potreby použiť generátor na vybudovanie systému TN. Modul meniča má zabudovanú elektronickú ochranu proti preťaženiu a skratu a ľavá zásuvka 230 V je tak chránená.

Ľavá zásuvka, ktorá je aktívna len počas prevádzky z generátora, umožňuje použitie v systémoch, kde nie je vždy potrebné 230 V, ale len v prípade výpadku hlavného napájania. Sieťová zásuvka môže monitorovať hlavné napájanie.

S touto verziou by bolo možné mať aj automatické núdzové napájanie domu, kancelárie atď.

Menovitý výkon generátora je 3,5 kW a je možné ho odoberať aj z jednej z dvoch 230 V zásuviek.

Ak chcete v automatickom režime napájať len jednotlivé spotrebiče, ktoré možno prevádzkovať aj v systéme IT bez uzemneného nulového vodiča, odporúčame použiť verziu 1 generátora KS 4000iE S ATS

 

Odmietnutie zodpovednosti:

Tento návod možno považovať len za odporúčanie, je ilustratívny a musí sa prispôsobiť presným okolnostiam a podmienkam na mieste inštalácie. Skutočnú inštaláciu by mal vykonať autorizovaný elektrikár a v súlade so všetkými miestne platnými normami a predpismi. Za nesprávnu inštaláciu a jej dôsledky sa nepreberá žiadna zodpovednosť.

 

SPRÁVNA SÍNUSOIDA

Zabudovaná elektronická jednotka s mikroprocesorovým riadením riadi prevádzku generátora a poskytuje stabilné výstupné napätie 230 V 50 Hz so sínusovým priebehom, ktoré je vhodné na spoľahlivú prevádzku citlivej elektroniky.

 

SPOĽAHLIVÝ MOTOR

Spoľahlivý motor značky K&S sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu, dlhou a stabilnou prevádzkou a spĺňa všetky európske normy kvality vrátane EURO V.

 

EFEKTÍVNY REŽIM

ÚSPORNÝ REŽIM znižuje spotrebu paliva až o 50 % pri nízkom zaťažení vďaka nižším otáčkam motora. 

 

 

ZABUDOVANÝ SYSTÉM ATS

Generátor je vybavený vnútornou jednotkou ATS. Jednotka ATS monitoruje napätie hlavného napájania, v prípade výpadku napájania spúšťa generátor a prepína záťaž, ktorá má byť napájaná generátorom. Po návrate AT
S prepne späť na hlavné napájanie a zastaví generátor. 

 

ERGONOMICKÝ OVLÁDACÍ PANEL

Ergonomický ovládací panel je vybavený LED displejom, prepínačom ECO režimu a tlačidlom RESET na resetovanie elektronickej ochrany proti preťaženiu spustenej v module meniča a obnovenie napájania. Hlavné parametre sú riadené mikroprocesorom. Ochrana proti nízkej hladine oleja zastaví generátor, keď je v motore príliš málo oleja.

 

NÍZKA HLADINA HLUKU

Zvukotesný kryt zaručuje nízku hladinu hluku (66 dB Lpa 7 m), jednoduché používanie a pohodlnú prepravu. Je vybavený prepravnou súpravou na jednoduché premiestnenie.

 

 

VYSOKOKVALITNÝ ALTERNÁTOR

Invertorové generátory Könner & Söhnen majú vysokokvalitný bezkartáčový alternátor so 100 % medeným vinutím. Spoľahlivý a kompaktný alternátor je inštalovaný na permanentných magnetoch, v plastovom kryte a vydrží maximálne zaťaženie bez poškodenia, čo zaručuje dlhodobú spoľahlivú prevádzku generátora.

 

 

SADA PREVÁDZKY

Invertorové generátory Könner & Söhnen sú vybavené prepravným systémom na pohodlný presun. Dve kolieska a rukoväť, ktorá sa zdvihne, keď je generátor v pohybe, zabezpečujú pohodlnú prepravu a mobilitu zariadenia. 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Invertorové elektrocentrály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 43.4 kg
Použitie: Pre individuálnych spotrebiteľov energie alebo pre zásobovanie domácností energiou
Maximálny výkon: 4 kW
Menovitý výkon: 3,5 kW
Výstupné napätie: 230 V
Menovitý prúd: 17,4 A
Frekvencia: 50 Hz
Zásuvky: 2 x Schuko 230 V
Štart: manuálne/elektrický/auto
Objem palivovej nádrže: 12 l
LED displej: Napětí, frekvence, pracovní doba
Hladina hluku Lpa (7 m)/Lwa, dB: 66/91
Model motora: KS 240i
Zdvihový objem: 223 cm3
Typ motora: Benzínový, jednovalcový, štvortaktný, vzduchom chladený
Výkon motora: 7,5 hp
Paralelná zásuvka generátora: ne
Výstup pre ATS: Zabudovaný systém ATS
Objem kľukovej skrine: 0,6 l
Akumulátor: 1,6 Ah
Čisté rozmery (D*Š*V): 620х440х510 mm
Hrubé rozmery (D*Š*V): 630х475х570 mm
Čistá hmotnosť: 40 kg
Hrubá hmotnosť: 43,4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: