Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 4000iE S ATS

Maximálny výkon: 4 kW

Menovitý výkon: 3,5 kW

Výstupné napätie: 230 V/50 Hz

Menovitý prúd: 17,4 A

Dostupnosť Na vyžiadanie
Kód: 12156
1 299 € 1 074 € bez DPH
Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 4000iE S ATS

Könner & Söhnen Invertorová elektrocentrála KS 4000iE S ATS

 

 

Len pre individuálnych spotrebiteľov energie

Striedač-generátor KS 4000iE S ATS má zabudovanú jednotku ATS a môže byť ovládaný manuálne alebo automaticky.

Otočný vypínač OFF-RUN na pravej strane generátora kombinuje palivový kohútik, vypínač pre interný 12 V zdroj a vypínač zapaľovania. Keď sa generátor nepoužíva, mal by zostať v polohe OFF, aby sa zabránilo vybitiu lítiovej batérie v generátore. Generátor sa dodáva s odpojeným akumulátorom a pri prvom spustení by mal byť pripojený pod ľavým bočným krytom. Hneď ako je generátor v prevádzke alebo je do elektrickej siete privedené napätie 230 V (bez ohľadu na polohu otočného prepínača), batéria sa dobíja pomocou vnútorného nabíjacieho modulu.

Pripojenie 230 V SIEŤOVÉHO NAPÁJANIA sa sleduje hneď, ako je otočný prepínač nastavený do polohy RUN (beží) a prepínač ATS SWITCH (prepínač ATS) je prepnutý do polohy ON (zapnutý). Ak 230V MAINS INPUT zlyhá, regulátor ATS spustí generátor a prepne jeho výstupné zásuvky 230V na modul meniča.

KS 4000iE S ATS má 2 x 230V zásuvky, ktoré sa spínajú rôzne v závislosti od verzie generátora.

 

Len pre individuálnych spotrebiteľov energie

  

 

Obe zásuvky 230 V sú aktívne pri prevádzke z elektrickej siete aj pri prevádzke z generátora.

Obe zásuvky 230 V napájajú ten istý systém (IT, TN, TT) ako HLAVNÝ VSTUP pri prevádzke z HLAVNÉHO VSTUPU. Generátor musí byť pre systém TT a TN uzemnený medeným káblom 6-10 mm² (v závislosti od miestnych predpisov) pripojením jeho uzemňovacej skrutky k tej istej uzemňovacej lište, kde je uzemnený HLAVNÝ VSTUP 230 V.

Obe zásuvky po prepnutí napájania generátora napájajú iba sieť IT bez uzemneného nulového vodiča. Musia sa dodržiavať predpisy a ochranné opatrenia pre IT systém.

Táto konštrukcia generátora sa môže použiť na ochranu spotrebičov, ktoré môžu pracovať v sieti TN aj v sieti IT. V automatickom režime nie je možné napájať celý dom!

Ak chcete napájať jednotlivé spotrebiče alebo skupiny spotrebičov (dom, kancelária atď.) v systéme TN s uzemneným nulovým vodičom v automatickom režime, odporúčame použiť generátor KS 4000iE S ATS verzia 2.

 

Odmietnutie zodpovednosti:

Tento návod možno považovať len za odporúčanie, je ilustratívny a musí sa prispôsobiť presným okolnostiam a podmienkam na mieste inštalácie. Skutočnú inštaláciu by mal vykonať autorizovaný elektrikár a v súlade so všetkými miestne platnými normami a predpismi. Za nesprávnu inštaláciu a jej dôsledky sa nepreberá žiadna zodpovednosť.

 

SPRÁVNA SÍNUSOIDA

Zabudovaná elektronická jednotka s mikroprocesorovým riadením riadi prevádzku generátora a poskytuje stabilné výstupné napätie 230 V 50 Hz so sínusovým priebehom, ktoré je vhodné na spoľahlivú prevádzku citlivej elektroniky.

 

SPOĽAHLIVÝ MOTOR

Spoľahlivý motor značky K&S sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu, dlhou a stabilnou prevádzkou a spĺňa všetky európske normy kvality vrátane EURO V.

 

EFEKTÍVNY REŽIM

ÚSPORNÝ REŽIM znižuje spotrebu paliva až o 50 % pri nízkom zaťažení vďaka nižším otáčkam motora. 

 

 

ZABUDOVANÝ SYSTÉM ATS

Generátor je vybavený vnútornou jednotkou ATS. Jednotka ATS monitoruje napätie hlavného napájania, v prípade výpadku napájania spúšťa generátor a prepína záťaž, ktorá má byť napájaná generátorom. Po návrate AT
S prepne späť na hlavné napájanie a zastaví generátor. 

 

ERGONOMICKÝ OVLÁDACÍ PANEL

Ergonomický ovládací panel je vybavený LED displejom, prepínačom ECO režimu a tlačidlom RESET na resetovanie elektronickej ochrany proti preťaženiu spustenej v module meniča a obnovenie napájania. Hlavné parametre sú riadené mikroprocesorom. Ochrana proti nízkej hladine oleja zastaví generátor, keď je v motore príliš málo oleja.

 

NÍZKA HLADINA HLUKU

Zvukotesný kryt zaručuje nízku hladinu hluku (66 dB Lpa 7 m), jednoduché používanie a pohodlnú prepravu. Je vybavený prepravnou súpravou na jednoduché premiestnenie.

 

 

VYSOKOKVALITNÝ ALTERNÁTOR

Invertorové generátory Könner & Söhnen majú vysokokvalitný bezkartáčový alternátor so 100 % medeným vinutím. Spoľahlivý a kompaktný alternátor je inštalovaný na permanentných magnetoch, v plastovom kryte a vydrží maximálne zaťaženie bez poškodenia, čo zaručuje dlhodobú spoľahlivú prevádzku generátora.

 

 

SADA PREVÁDZKY

Invertorové generátory Könner & Söhnen sú vybavené prepravným systémom na pohodlný presun. Dve kolieska a rukoväť, ktorá sa zdvihne, keď je generátor v pohybe, zabezpečujú pohodlnú prepravu a mobilitu zariadenia. 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Invertorové elektrocentrály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 43.4 kg
Použitie: Len pre individuálnych spotrebiteľov energie
Maximálny výkon: 4 kW
Menovitý výkon: 3,5 kW
Výstupné napätie: 230 V
Menovitý prúd: 17,4 A
Frekvencia: 50 Hz
Zásuvky: 2 x Schuko 230 V
Štart: manuálne/elektrický/auto
Objem palivovej nádrže: 12 l
LED displej: Napětí, frekvence, pracovní doba
Hladina hluku Lpa (7 m)/Lwa, dB: 66/91
Model motora: KS 240i
Zdvihový objem: 223 cm3
Typ motora: Benzínový, jednovalcový, štvortaktný, vzduchom chladený
Výkon motora: 7,5 hp
Paralelná zásuvka generátora: ne
Výstup pre ATS: Zabudovaný systém ATS
Objem kľukovej skrine: 0,6 l
Akumulátor: 1,6 Ah
Čisté rozmery (D*Š*V): 620х440х510 mm
Hrubé rozmery (D*Š*V): 630х475х570 mm
Čistá hmotnosť: 40 kg
Hrubá hmotnosť: 43,4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: