Novinky

Ako sa pripraviť na povodne a čo robiť, ak ma voda odplaví?

Ako sa pripraviť na povodne a čo robiť, ak ma voda odplaví?

Veľké záplavy môžu byť katastrofou pre celý región, pretože spôsobujú ničivé škody na majetku, infraštruktúre a dokonca ohrozujú ľudské životy. Najmä ak sa nachádzate v záplavovej zóne, je rozumné byť riadne pripravený. Správna príprava vám môže ušetriť veľa nervov a peňazí.

 Návrh bez názvu (23)

Ako chrániť majetok pred povodňami?

Utesnenie základov: skontrolujte základy domu a v prípade potreby utesnite praskliny, aby ste znížili riziko vniknutia vody.

Protipovodňové zábrany: Okolo dverí, okien a iných vstupov do domu majte prenosné alebo pevné protipovodňové zábrany. Užitočné môžu byť napríklad vrecia s pieskom.

Ako sa správať počas povodne?

Zachovajte pokoj a snažte sa nepodľahnúť panike, najmä pomôžte tým, ktorí to sami nezvládnu. Vyhnite sa vstupu do miestností, ktoré sú izolované a kde hrozí nebezpečenstvo úrazu.

Pravdepodobne vypadne elektrina, čo môže byť veľmi nepríjemné, najmä v noci. V takýchto prípadoch je vhodné mať doma elektrický bod alebo batériovú stanicu, aby ste zabezpečili fungovanie základných spotrebičov, mobilných telefónov a svetiel.

Sledujte predpoveď počasia a informácie od úradov.

Čo robiť, ak je váš domov zaplavený?

V tomto prípade je dôležité konať rýchlo a efektívne, aby ste minimalizovali škody a čo najskôr obnovili svoj domov. Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali zvážiť:

1. Zabezpečte bezpečnosť

Ak je to bezpečné, vypnite hlavný prívod elektriny, aby ste predišli riziku úrazu elektrickým prúdom. Ak je hlavný vypínač pod vodou, nepokúšajte sa ho vypnúť a radšej počkajte na odborníkov

2. Vypustite vodu

Ak voda nespadla sama a je potrebné ju odčerpať pomocou kalového čerpadla, urobte tak okamžite. V prípade silného zaplavenia domu ju odčerpávajte postupne, aby ste zabránili rýchlej zmene tlaku a poškodeniu konštrukcie budovy.

3. Zabezpečte elektrickú energiu

Ak je elektrina odpojená alebo nedostupná, kľúčovým zdrojom energie môže byť elektrický panel. Generátor vám umožní napájať čerpadlá, odvlhčovače, osvetlenie a ďalšie nevyhnutné zariadenia. Prenosný invertorový generátor Hahn & Sohn H IG 3500 je ideálnou voľbou pre takéto situácie.

4. Vysušte priestory

Po odčerpaní vody začnite čo najskôr vysušovať priestory pomocou odvlhčovačov, najmä odvlhčovač Master DH 732 je vhodné mať doma. Dokáže zo stien vytiahnuť až 30 litrov vody za 24 hodín a je cenovo dostupný.

Extra TIP: Dokumentácia škôd

Pred začatím akýchkoľvek opráv si urobte fotografie a zaznamenajte rozsah škôd. Tieto informácie môžu byť potrebné pre poisťovňu pri uplatňovaní nároku na odškodnenie.

 

Pomoc Ukrajine

Pomoc Ukrajine

Naša spoločnosť HAHN a syn s.r.o. sa od začiatku aktívne zapája do pomoci vojnou postihnutej Ukrajine. Aby bola pomoc účinná, musí prísť rýchlo a dostať sa na miesta, kde je najviac potrebná, a zároveň musí poskytnúť to, čo pomôže najviac.

Ukrajina má veľké problémy s výpadkami elektrickej energie a nielen z tohto dôvodu sme začali zásobovať našimi elektrocentrálami najviac vojnou postihnuté oblasti, ako sú Charkov, Mariupol, Ľvov a Dnepropetrovská oblasť. Snažili sme sa zásobovať najmä detské domovy a nemocnice, kde sú najviac potrebné.

                  327706035_839222603820880_2638566165475245997_n (1)                 327419180_564848495587779_632618385955463199_n (1)

Nemecký Červený kríž

Za zmienku stojí aj naša pomoc prostredníctvom nemeckého Červeného kríža, ktorému sme dodali nákladné auto s generátormi elektrickej energie, ktoré boli následne odovzdané tým, ktorí to najviac potrebovali. Nemecký Červený kríž je tretím najväčším spolkom Červeného kríža na svete. Ponúka širokú škálu služieb v rámci Nemecka aj mimo neho.

 327979423_887015629266261_6987155604387497096_n

Naša pomoc doteraz predstavovala niekoľko tisíc dodaných pohonných jednotiek.

Veríme, že naše veliteľstvo pomáha tam, kde má, a dúfame a želáme Ukrajine, aby sa vojna čo najskôr skončila a aby sa ľudia mohli vrátiť k svojmu životu pred vojnou.

...ale kým bude vojna pokračovať, bude pokračovať aj naša pomoc.

 

 

 

 

 

Výhody benzínovej elektrocentrály

Výhody benzínovej elektrocentrály

Benzínová elektrocentrála je nepochybne skvelým záložným zdrojom pre váš dom, chatu alebo napríklad ako priamy zdroj energie na záhrade. Benzínové generátory patria k najčastejšie používaným, a hoci majú svoje nevýhody, ich výhody prevažujú. Poďme sa teda v našom článku bližšie pozrieť na pozitíva benzínových generátorov.

Benzínová pohonná jednotka

Ako už názov zariadenia napovedá, typom paliva je samozrejme benzín. Výhodou je, že toto palivo je dostupné na každej čerpacej stanici a je možné ho doplniť kedykoľvek počas dňa a takmer kdekoľvek. Natural 95 je dobrou voľbou pre benzínovú centrálu.

Veľkosť benzínovej elektrocentrály

V porovnaní s dieselovými agregátmi benzínové agregáty zvyčajne menšie, takže sa dajú ľahko uskladniť v technickej miestnosti, záhradnom domčeku alebo malej chate. Vďaka svojej veľkosti sa benzínové elektrocentrály dajú aj ľahko premiestňovať z miesta na miesto, pretože menšie rozmery znamenajú aj menšiu hmotnosť.

Používanie benzínových elektrických pohonných jednotiek

Veľkým plusom je, že vďaka svojej konštrukcii, napätiu atď. možno tento typ elektrocentrály použiť na napájanie aj jemnejšej elektroniky, ako sú počítače alebo televízory. Zároveň však môže poháňať aj energeticky náročné spotrebiče, ako sú chladničky a mrazničky.

Benzínová elektráreň ako záložný zdroj

Určitou nevýhodou je, že ich použitie je skôr krátkodobé. Benzínová elektráreň sa môže používať aj ako záložný zdroj pre kotol, čističku odpadových vôd a podobné zariadenia, ktoré potrebujú elektrickú energiu počas výpadku prúdu.

Hlučnosť benzínovej jednotky

Som si istý, že každý z nás už niekedy prechádzal okolo staveniska a počul naozaj hlasný zvuk vychádzajúci z bežiaceho generátora. A tak sa možno pýtate, či je skutočne možné mať takéto hlučné zariadenie u vás doma bez toho, aby vás rušilo. Môžeme vás upokojiť, jednotky na stavbe sú výkonné dieselové jednotky - benzínová centrálna stanica pri dome je oveľa tichšia.

Ako odhlučniť elektrocentrálu?

Aj keď sú benzínové generátory tichšie ako iné, vydávajú určitý hluk, pretože motor beží. Našťastie môžete generátor čiastočne odhlučniť, aby ste ho mohli z času na čas spustiť v technickej miestnosti vášho domu. V prvom rade pod zariadenie umiestnite silentbloky alebo hrubú gumovú podložku, pretože značná časť zvuku sa prenáša kontaktom s podlahou. Pre samotnú centrálnu jednotku môžete vytvoriť akúsi drevenú skrinku z OSB dosiek - tá je vyrobená z dvoch vrstiev dosiek, medzi ktorými je vrstva peny. V každom prípade nesmieme zabudnúť na ventilátor, ktorý bude odvádzať výpary a teplo z boxu!